ksiazki

Często mówi się o tym, że dzisiejsza młodzież czyta zdecydowanie za mało. Czy rzeczywiście tak jest?

Duży wybór książek dla młodzieży

Podczas wizyt w księgarniach na półkach przeznaczonych na książki dla młodzieży piętrzą się coraz to nowsze pozycje. Wydaje się więc, że z tym czytaniem wśród młodych osób nie jest jednak aż tak źle. I rzeczywiście – pewne tematy przyciągają młodzież jak magnes. Jednak czy tylko ją? Na punkcie sagi o wampirach zwariował cały świat, a wśród osób, które z zapartym tchem przeczytały wszystkie cztery tomy jest naprawdę duża ilość również osób dorosłych. Nigdy nie wiadomo na na czym polega fenomen konkretnej książki, jednak w tym przypadku bezsprzecznie można o nim mówić.

Młody czarodziej podbił serca wszystkich

Kilka lat wcześniej młodzież z niecierpliwością oczekiwała na ukazanie się kolejnych tomów opowieści o młodym czarodzieju, nastolatkowie potrafili spędzić całą (zimową!) noc przed księgarnią, aby być jedną z pierwszych osób, która dostanie własny egzemplarz książki o swoim ulubionym bohaterze. Wydaje się więc, że problem nieczytania książek przez młodzież tak naprawdę nie ma prawdziwego odzwierciedlenia w rzeczywistości i jest jedynie wymysłem dorosłych.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.