Wieczory spędzone podczas kwarantanny to doskonały moment, aby lepiej zapoznać się z twórczością znanych pisarzy. Ciekawym pomysłem, dla każdego miłośnika Fantasy może być książka amerykańscy Bogowie: https://literia.pl/ksiazka-amerykanscy-bogowie-978-83-7480-676-3

Wyjątkowa książka 

Napisana przez Gaimana Neil to wyjątkowa powieść fantasy, która może być znaleziona w polskiej wersji językowej od 2002 roku. Z pewnością jest to jedna z najsłynniejszych powieści napisanych przez tego pisarza. Na przestrzeni ostatnich 20 lat podbiła ona serca milionów czytelników na całym świecie. Książka amerykańscy Bogowie do niesamowita powieść, która opowiada o realiach współczesnego świata, o  wartościowościach, czy też o odwiecznym.

 W konflikcie pomiędzy starym a nowym

Sama historia rozpoczyna się w sytuacji, gdy główny bohater książki cień wkrótce ma opuścić więzienie, w którym spędził ostatnie 3 lata swojego życia. Początek książki opowiada o jego odczuciach oraz niepokoju, który rósł  przed opuszczeniem w więziennej celi. Niestety na 2 dni przed wyjściem wydarzyła się tragedia w postaci śmierci jego żony Laury. Żona ginie w tajemniczych okolicznościach w rezultacie wypadku samochodowego. Wstrząśnięty tym wszystkim cień spotyka we własnym domu pana Wednesday który utrzymuje że jest bogiem oraz królem Ameryki.

Książka dla każdego 

Chociaż nie wszyscy jesteśmy miłośnikami fantasy, czy też fantastyki to książka amerykańscy Bogowie może być doskonałym pozycją, która pozwoli na zmianę naszego zdania. 

Książka została wydana niemalże 20 lat temu, ale wciąż nie ma żadnego problemu, aby nabyć ją zarówno w księgarniach stacjonarnych, jak i wy księgarniach online.

Category: Recenzje
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.