Uncategorized

Audiobooki dla dzieci- jakie wybrać ?

Audiobooki dla dzieci- jakie wybrać ? Co może się spodobać naszemu dziecku ? Kiedy najlepiej je słuchać ? Czy audiobook może pomóc w nauce naszemu dziecku ? Dzięki nam poznacie odpowiedzi na te pytania, dzięki czemu będziecie wiedzieli, w jaki odpowiedni sposób dobrać odpowiedni dla naszego dziecka audiobook.

Audiobooki dla dzieci- jakie wybrać ?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż przede wszystkim wszystko zależy od dwóch rzeczy, a mianowicie wieku naszego dziecka, oraz jego zainteresowań. Dla małych dzieci idealnie mogą się sprawdzić wszelkiego rodzaju baśnie, pięknie opowiadane historie, czy też po prostu zwykłe bajki. Z kolei w przypadku starszych dzieci czy też nawet nastolatków bardziej mogą sprawdzić się na przykład powieści przygodowe, czy też nawet dokumenty. Dla tego warto zwrócić uwagę na upodobania dziecka. Lub też nieco za eksperymentować, być może akurat zainteresujemy nasze dziecko czymś nowym ? Szczególnie jeżeli nasze dziecko ma jakieś problemy w nauce.

Kiedy najlepiej słuchać audiobooki ?

Nie ma ani złego, ani dobrego czasu na słuchanie audiobooków. Natomiast na przykład świetnie mogą się one sprawdzić na przykład w czasie wakacyjnej podróży, gdy nasze dziecko może się po prostu nudzić. Jest to na pewno alternatywa dla na przykład bajek puszczanych z tabletu, czy też laptopa. Z kolei część dzieci może preferować słuchanie audiobooka na przykład w czasie zabawy. Jeżeli chodzi o nastolatków to mogą oni na przykład słuchać w czasie przerwy szkolnej czy też przed snem. Wielu nastolatków słucha też audiobooków z tego względu, że są wygodniejsze niż książki, gdyż czasami ciężko jest fizycznie je wcisnąć do plecaka, w którym są na przykład strój na wf oraz zeszyty i podręczniki szkolne.

Czy audiobook może pomóc w nauce naszemu dziecku ?

Oczywiście, że tak. Przykładowo audiobook z jednej z lektur może pomóc naszemu dziecku w lepszym utrwaleniu wiedzy po przeczytaniu lektury. Inny z kolei może pomóc zainteresować się naszemu dziecku na przykład historią czy też biologią. Audiobook może też pomóc naszemu dziecku, jeżeli nasze dziecko ma jakieś problemy z danym przedmiotem, a my nie potrafimy dziecku go wytłumaczyć. Ponadto dzięki audiobookowi dziecko może uczuć się na przykład w czasie drogi do szkoły, co pozwala mu albo zaoszczędzić czas, albo dzięki temu mieć go więcej na naukę. Mają one też właściwości relaksacyjne, jeżeli nasze dziecko przed nauką posłucha ulubionej powieści, i zrelaksuje się, to może to pomóc w lepszym skupieniu się na nauce. Inny ważnym plusem jest również to, że audiobooki podobnie jak książki pobudzają wyobraźnię dziecka. Dla tego też audiobook jest świetną opcją do nauki dla naszego dziecku, tym bardziej że ich wybór stale rośnie, obecnie coraz więcej nowych powieści jest też w formie audiobooka, a i te starsze możemy w takiej formie znaleźć.

Podsumowanie

Audiobooki są bardzo dobrym narzędziem do pobudzania w dziecku wyobraźni oraz chęci do nauki. Dzięki przystępnym formatom może ono ich słuchać na komputerze, w aucie, oraz co równie częste, z telefonu. Nie jest to co prawda substytut książki, ale czasami warto zadać sobie pytanie, czy lepiej, aby dziecko słuchało audiobooka, czy na przykład grało w bezsensowne gry komputerowe. Ponadto jedno drugiego nie wyklucza, a audiobook może okazać się świetnym uzupełnieniem tradycyjnej, papierowej książki. Dodatkowym plusem jest to, że są one stosunkowo tanie, dzięki czemu nie obciążają zbytnio portfelu rodzica, a czasami dziecko może sobie samo je kupić na przykład z kieszonkowego.