Książki przez internet

Czarodziej i książki fantasy

fantasyZanim ukazała się pierwsza powieść będąca otwarciem całego cyklu książek fantasy, która okazała się bestsellerem o niespotykanej sile rażenia, rynek wydawniczy powieści dla młodzieży wyglądał zupełnie inaczej. „Harry Poter” J.K. Rowling, bo o nim mowa, pociągnął za sobą niesłychane zainteresowanie literaturą wśród młodzieży.

Cykl utworów, którego akcja zatacza się wokół przygód młodego czarodzieja, odzianego w bodaj najbardziej rozpoznawalne okulary na świecie, to zdecydowanie najpopularniejsze książki fantasy, które budzą sympatię nie tylko wśród młodzieży.

J.K. Rowling przedstawiła swoim czytelnikom siedem powieści, których akcja toczy się w świecie rządzonym przez prawa magii, pełnym magicznych zaklęć, szkół magii, świecie, które zamieszkuje społeczeństwo podzielone na kasty magów. Świat ten jest owiany pilnie strzeżoną tajemnicą i jest alternatywnym bytem do świata ludzi – mugoli, z którego wywodzi się tytułowa postać. Jedenastoletni Harry zaczyna naukę w jednej ze szkoły magii zwanej Hogwartem, a jego najważniejszym zadaniem stanie się walka z zabójcą jego rodziców – Lordem Voldemortem.

Przygody Harrego Pottera zachwycają wartką akcją, przemyślaną fabułą i wyraźnie zaznaczonym podziale na dobro i zło. Od lat zaliczają się do książek fantasy, po które najchętniej sięga młodzież.