książki

Dla każdego pasjonata lotnictwa – słownik lotnictwa cywilnego

Lotnictwo, w tym lotnictwo cywilne, cieszy się rzeszą wielu fanów, którzy poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółowych zagadnień związanych z lotnictwem. Do niedawna zmuszeni byli w większości sięgać po literaturę obcojęzyczną, a to z uwagi na brak w Polsce słowników lotnictwa cywilnego. Było to sporym przeoczeniem, zważywszy na to, że są one bardzo popularne za granicą. Stan ten zmienił Bartłomiej Czerkowski, wyjaśniając na kartach swojej publikacji wiele kłopotliwych zagadnień.

Odbiorcy słownika

Grupa, której dedykowany jest słownik lotnictwa cywilnego, jest bardzo szeroka. Dedykowany jest on pracowniom szeroko pojętej branży lotniczej z zatem jej administracji, specjalistom z zakresu bezpieczeństwa, pracownikom linii lotniczych, portów lotniczych, szkoleniowcom, obsłudze naziemnej, prawnikom, aeroklubom, jednostkom spadochroniarskim, kontrolerom, nawigatorom, dyspozytorom, pracownikom Instytutów Lotniczych, studentom i uczniom jednostek edukacyjnych o profilu lotniczym i wszystkim pasjonatom. Szeroki krąg odbiorców wynika z bogatej i kompleksowej treści słownika.

Treść publikacji

Słownik lotnictwa cywilnego (dostępny m.in. w księgarni internetowej PWN)zawiera ponadto alfabetycznie ułożone hasła wraz z definicjami, transkrypcją wymowy oraz przykładami użycia w zdaniu. Dotykają one różnych obszarów lotnictwa cywilnego, od portów i linii lotniczych przez obsługę naziemną, pilotaż, mechanikę po prawo lotnicze. Hasła zawarte w słowniku stosowane są w Załącznikach do Konwencji Chicagowskiej, Podręcznikach ICAO oraz rozporządzeniach Unii Europejskiej.