pi235Dzisiejszy świat poszedł do przodu w kwestii elektroniki. Dzisiaj większość ludzi jest przez praktycznie cały czas online. Łatwość wyszukiwania informacji przy minimalnym wysiłku doprowadza do tego, że mózgi nie są już zmuszane do tak ciężkiej pracy. Dodatkowo komputery, które podkreślają lub nawet same poprawiają błędy ortograficzne doprowadzają do tego, że ludzie coraz gorzej radzą sobie z ortografią.

Coraz częściej można się spotkać z tym, że dana osoba nie rozumie przeczytanego tekstu. Są to bardzo niepokojące dane, które pokazują jak bardzo ludzie zaczęli polegać na maszynach, o wiele bardziej niż na własnych umysłach.

Przed takim zacofaniem może uratować czytanie. Jeżeli ktoś ma dzieci watro aby od małego inwestował w książki dla dzieci. Książki są skarbnicami wiedzy, które bawią, uczą i wspomagają pracę mózgu. Czy nie takich właśnie cech oczekuje rodzić od zabawki swojego dziecka?
Obecnie jest bardzo duży wybór książek dla dzieci. Warto wybierać takie, które będą pasowały do wieku dziecka. Kolorowe, grające, miękkie i wodoodporne – każdy rodzic na pewno znajdzie taką książkę, którą zachwyci się jego dziecko.

Czytanie dzieciom książek pokazuje im, że rodzice mają dla nich czas. Dzieci niczego tak nie potrzebują jak uwagi i czasu. Warto więc inwestować w książki gdyż może to się okazać najlepsza inwestycją na przyszłość.

Przygotowane na podstawie: http://www.legolas.pl/s/wyniki/dzial/697/Dla-najmlodszych

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.