W obecnych czasach dużym problemem są wszelkie wady wzroku oraz jego osłabienie. Wiele osób z tego powodu ma kłopot z pogarszającą się ostrością widzenia oraz zostaje zmuszonych do noszenia okularów bądź- co gorsza- operacji wzroku. Nie każdy jednak ma taką możliwość i nawet nie zawsze używanie okularów korekcyjnych poprawia komfort widzenia. 

Największym problemem staje się wtedy przede wszystkim czytanie. Wiele książek drukowanych jest w małej czcionce, co uniemożliwia niektórym osobom czytanie. Z pomocą przychodzą wtedy książki z dużą czcionką dedykowane właśnie osobom z problemami wzroku. 

Dla kogo przeznaczone są książki z dużą czcionką?

Książki takie przeznaczone są głównie dla seniorów oraz osób słabowidzących i polegają na tym, że drukowane są w o wiele większej czcionce niż standardowe książki. Dzięki temu każda osoba, która po nią sięga, staje przed możliwością przeczytania zawartych w niej słów bez konieczności nadmiernego wytężania wzroku i „męczenia” go. Ułatwia to czytanie i przede wszystkim nie pogarsza- i tak słabego już- wzroku.

Książki z dużą czcionką dedykowane są głównie seniorom, lecz będą odpowiednie także dla osób, które słabo widzą mimo młodego wieku. Dzięki temu nikt nie musi rezygnować z czytania książek przede wszystkim wtedy, gdy jest to czyjeś hobby. Powiększona czcionka zapewnia komfort czytania i ochronę wzroku, więc mogą się zdecydować na nią także osoby, których wzrok jest w bardzo dobrym stanie, lecz chcą skorzystać z wygodniejszej opcji czytania książek. Będą odpowiednie także dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. 

Category: książki
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.