Recenzje

Najbardziej zaraźliwa gra karciana na świecie?

Wirus to gra karciana od Wydawnictwa Muduko. Z tyłu na opisie pudełka zawarta jest informacja, że jest to „najbardziej zaraźliwa gra karciana na świecie”. Czy jest to prawdą? Gra na pewno nie zarazi nikogo żadnym wirusem, ale sprawi, że chce się w nią grać więcej i przez cały czas. Jest świetną formą rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Fabuła gry opiera się na walce z epidemią najróżniejszych wirusów, które zostały przedstawione na kolorowych i poręcznych kartach. Celem gry jest uratowanie świata przed pandemią, która może się pojawić, jeśli nie zapanujemy nad wirusami, które wydostały się z laboratorium szpitalnego w Leśnej Dziurze! Gracze wcielają się w naukowców, którzy różnymi metodami chcą unicestwić wirusy.

Co zawiera pudełko z grą Wirus?

W środku zgrabnego i ładnie wykonanego pudełka znajdziemy 68 kolorowych kart do gry oraz krótką instrukcję. Część kart przedstawia organy ludzkie, część różne wirusy, kolejne są szczepionkami, a jeszcze inne terapiami, pozwalającymi zwalczać wirusowe zagrożenie. Karty organów występują w pięciu kolorach: serce – kolor czerwony, żołądek – kolor zielony, mózg – kolor niebieski, kość – kolor żółty, cały organizm (karta specjalna) – kolor tęczowy. Zgodnie z kolorami narządów występują też karty wirusów oraz karty szczepionek, którymi odpowiednio możemy zarazić organizm przeciwnika lub uleczyć zakażony organ własny lub rywala. Karty terapii pozwalają graczom pozbyć się wirusów ze swoich narządów, podkraść organ przeciwnikowi, zamienić z rywalem całe ciało lub zmusić go do odrzucenia kart trzymanych w ręku.

Rozgrywka

Aby wygrać grę należy mieć wyłożone przed sobą cztery różne ograny, niezakażone żadnym wirusem. Organy mogą być ochronione szczepionką lub uodpornione całkowicie na działanie wirusów dwoma szczepionkami. Podczas rozgrywki uczestnicy dobierają karty. Wykładają na stół zdrowe organy, zabezpieczają je szczepionkami lub uzdrawiają, gdy przeciwnik zarazi im je wirusem. Rywale mogą także podkradać sobie organy, czy wymienić ze sobą całe ciało, wykorzystując do tego karty terapii.

gra wirus

Zalety gry

Gra karciana „Wirus” jest grą szybką i bardzo emocjonująca. Podoba się osobom w każdym wieku. Uczy spostrzegawczości, współpracy, ale także planowania działania. Pozwala popsuć szyki przeciwnikowi. Sprawia, że chce się w nią grać bardzo wiele razy. Jej proste i przejrzyste zasady pozwalają już grać w nią nawet sześciolatkom. Gra jest świetna nawet wtedy, kiedy ma się niewiele czasu, żeby zagrać w cokolwiek. Każda rozgrywka jest bowiem krótka. Można ją wydłużyć, jeśli zakupi się dwa dodatki do gry, które wydało do niej wydawnictwo. Mowa o dodatku „Wirus 2 Ewolucja” oraz o dodatku „Wirus Halloween”. Gra z dodatkami wprowadza wiele zmian, dodaje nowe karty, a zatem nowe możliwości walki z wirusem lub nowe sposoby utrudnienia gry przeciwnikowi.

Gra „Wirus” dostępna na eduksiegarnia.pl może być świetnym prezentem dla osób w każdym wieku. Radość sprawi na pewno dzieciom i młodzieży. Niejeden dorosły będzie chciał wracać do rozgrywek w Wirusa. Będzie zachęcał dzieci i pozostałą rodzinę do zagrania kolejnej partii gry. „Wirus” jest grą bardzo grywalną i o dużym stopniu losowości. Stopień ten sprawia, że każda jej partia jest niesamowita, nietypowa i niepowtarzalna. Zasady gry głównej, jak i dodatków są proste i łatwe do przyswojenia.

Proszę o kliknięcie tekstu do poprawy. Zabrakło mi kilku minut Proszę o kliknięcie tekstu do poprawy. Zabrakło mi kilku minut Proszę o kliknięcie tekstu do poprawy. Zabrakło mi kilku minut