Uncategorized

Czy w życiu człowieka jest jeszcze miejsce na tradycyjne kalendarze papierowe?

Człowiek od zawsze miał tendencje do organizowania rzeczywistości wokół siebie. To, co nazwane, oswojone i ujęte w konkretne ramy, wydawało się bardziej przyjazne. Nic więc dziwnego, że wielu z nas lubi mieć wszystko z góry zaplanowane, by nic nie mogło nas zaskoczyć. Nowoczesne gadżety sprzyjają zresztą takiemu trybowi życia, ponieważ nie trzeba o wszystkim pamiętać samodzielnie. Kalendarze to narzędzia, które ewoluowały przez lata. Dzisiejsze produkty to już nie tylko proste przekazywanie informacji, na temat dat, świąt, czy imienin. Nowoczesne kalendarze mają postać funkcjonalnych organizerów, w których można zapisać niemal wszystko, począwszy od uroczystości rodzinnych, poprzez przepisy na ogórki konserwowe, aż po życiowe motto, czy słowa ukochanej piosenki.


Czy potrzebujemy jeszcze tradycyjnych kalendarzy?

kalendarze2

Ktoś mógłby powiedzieć, że w dobie smartfonów, tabletów, innowacyjnych technologii, zwykły papierowy kalendarz powinien odejść do lamusa, bo przecież wszystko można zapisać na mobilnych urządzeniach elektronicznych. Zasadniczo tak, jednak technika bywa zawodna, a to, co zapisane na papierze, jak pokazuje historia, potrafi przetrwać całe wieki. Poza tym tradycyjne organizery mają w sobie jakiś niekłamany urok, gdyż pokrywanie poszczególnych stron własnoręcznymi zapiskami (https://ksiegarnia.pwn.pl/Kalendarze/Kalendarze,2198421,k.html)czyni je przedmiotami z duszą, rzeczami na wskroś osobistymi.

Praktyczny wymiar kalendarzy

Organizery wydawane są w formie kieszonkowej, książkowej lub w większych niestandardowych formatach, można zatem dopasować gabaryty idealne do swoich potrzeb. Podobnie jest z kolorami, obrazkami oraz deseniami na okładkach. Ich mnogość pozwala puścić wodze fantazji.