Dobrze jest uczyć się poprzez zabawę, bo to przynosi najwięcej frajdy. Dzisiaj dzieci dużo czasu spędzają przed komputerem. Nie zawsze musi to być czas zmarnowany. Dzieci mogą zagrać w gry edukacyjne.

Gry edukacyjne online

Takie gry są przeznaczone dla młodszych i starszych dzieciaków. Niektóre strony dla najmłodszych mają nawet zegar, który odmierza czas do końca grania przed komputerem. Gdyż dziecko powinno spędzać nie więcej niż pół godziny przed ekranem. Po tym czasie zegar zapala się na czerwono i rodzic wie, że czas minął.

Liczenie palców

Są też gry, dzięki którym dzieci mogą nauczyć się liczyć, na przykład gra liczenie palców, która powtarza się na kilku stronach. Potworek pokazuje ilość palców, a maluch ma kliknąć w prawidłową liczbę. Jak kliknie dobrze usłyszy brawa.

Ubieranki

Bardzo popularne są też gry typu ubieranki. Dzieciaki kształtują dzięki nim swoją spostrzegawczość i uczą się jak dobierać ubrania, fryzury, czy kosmetyki.

Opieka nad pupilem

Jest też wiele gier, gdzie trzeba opiekować się zwierzakiem. Wybiera się kotka, pieska czy chomika. Trzeba mu posprzątać, nakarmić, czy iść z nim do weterynarza lub po prostu pogłaskać. Dzięki temu dziecko uczy się, że zwierzęta to nie rzeczy, tylko istoty żywe, o które trzeba dbać.

Podsumowanie

Internet jak widać może służyć także w pozytywny sposób naszym maluchom. Trzeba tylko przypilnować, by spędzały czas przed monitorem z umiarem.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.