Wydawnictwo Komunikacji i Łączności, w skrócie WKŁ, zostało założone w 1949 r. i od tamtego momentu działa nieprzerwanie aż do dnia dzisiejszego. Wydawnictwo Komunikacji i Łączności promuje nowe kierunki rozwoju w nauce i technice.

Nie tylko tytuły naukowe

Oprócz tytułów czysto naukowych, w swojej ofercie posiada także podręczniki zawodowe i poradniki techniczne. Takie tytuły wykorzystywane są do kształcenia w różnych zawodach, ponieważ posiadają one zezwolenia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W latach 1949-1950 WKŁ działało jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, by następnie do roku 1993 być przedsiębiorstwem państwowym. Od roku 1994 wydawnictwo ponownie stało się spółką prawa handlowego.

Duży sukces wydawniczy

Patrząc na statystyki wydawnicze Wydawnictwa Komunikacji i Łączności można zwrócić uwagę na kilka ważniejszych dat. Mianowicie w roku powstania przedsiębiorstwo wydało 5 tytułów w nakładzie 43 tys. egzemplarzy. Siedem lat później ukazał się tysięczna publikacja. Barierę 100 mln egzemplarzy przekroczono w roku 1979, a w 2019 wydawnictwo może pochwalić się 11 tys. tytułów przy łącznym nakładzie 146 mln kopii.
Liczby te robią wrażenie, tym bardziej że wydawnictwo specjalizuje się wyłącznie w tematyce technicznej, a dokładniej transportu i łączności.

Więcej na ten temat można przeczytać na https://ksiegarnia.pwn.pl/wydawca/Wydawnictwa-Komunikacji-i-Lacznosci-WKL,w,69238794.

Category: książki
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.