Stephen King to nazwisko znane każdemu miłośnikowi literatury grozy. Autor wielu książek, które przetłumaczone zostały na kilkadziesiąt języków. Wiele z nich zostało także zekranizowanych. Jest jednak kilka takich pozycji, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

To

Pierwszą pozycją, na którą warto jest zwrócić uwagę jest książka To. To jednak z najważniejszych i najlepszych powieści Kinga. Fabuła książki opowiada o serii niewyjaśnionych morderstw w miasteczku Derry. Ich ofiarami padają wyłącznie dzieci. Główni bohaterowie, którymi także są młodzi ludzi postanawiają odszukać mordercę i się z nich rozliczyć. Jak się okazuje nie jest to zwykły zabójca.

Smętarz dla zwierząt

Dziś książka ta wydawana jest pod tytułem Smętarz dla zwierzaków. To jedna z najlepszych pozycji w tym gatunku literackim. Książka opowiada historię rodziny, która właśnie przeprowadziła się w nowe miejsce. Obok domu znajduje się stary cmentarz. Wkrótce zaczynają dziać się bardzo niepokojące rzeczy.

Gra Geralda

Książka Gra Geralda to kolejna pozycja Kinga warta polecenia. Akcja powieści rozgrywa się w domku letniskowym niedaleko jeziora Dark Score. Urlop spędza tam dość już sobą znudzone małżeństwo. Podczas łóżkowych igraszek mąż przykuwa żonę kajdankami do łóżka. Nieoczekiwanie jednak umiera. Dla małżonki zaczyna się prawdziwy dramat.

To tylko kropla w morzu jeśli chodzi o powieści Stephena Kinga. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Wymienione trzy pozycje będą jednak najlepsze, aby rozpocząć przygodę z powieściami grozy Kinga.

Category: książki
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.