Szkoła i edukacja

Księgarnia edukacyjna w UK?

Zakup książek beletrystycznych w języku polskim w Wielkiej Brytanii może być w prosty sposób rozwiązany zakupami w jednej z księgarni internetowych, których na rynku znajduje się cała masa. Pytanie jednak pojawia się, czy w takich księgarniach znajdziemy również książki edukacyjne?

uk2Prosta jest odpowiedź na to pytanie. Na szczęście tak. Jak najbardziej. Właściciele księgarni wychodzą naprzeciw rodzicom wychowującym polskie dzieci w Anglii. Wiadomym jest, że dziecko oczywiście otrzyma wykształcenie w zakresie języka angielskiego w swojej szkole. Jednak ciężar odpowiedzialności za naukę języka polskiego spada w tym przypadku na rodzica.

W większości najbardziej popularnych księgarni internetowych, które mają w swoim asortymencie polskie książki, znajdziemy również polskie podręczniki szkolne czy pomoce naukowe. Nie musimy się już zatem martwić tym, że w celu zakupu interesujących nas podręczników będziemy musieli udać się do Polski, lub prosić o przesyłkę swoich przyjaciół. Również księgarnia edukacyjna dostępna jest w wersji online. A przesyłka z takiej nie dość, że nie wymaga dodatkowej fatygi naszych przyjaciół, to jeszcze zakupionej w niej książki oraz koszt przesyłki jest dużo tańszy niż w Polsce.

A jeśli jesteśmy typami, którzy potrzebują książkę wziąć do ręki zanim kupią i poczuć jej ciężar, to również jest taka możliwość bez wyjazdu ze zjednoczonego królestwa. I co dla jednych może być okazją i super newsem, dla innych niekoniecznie – na wizytę w polskiej księgarni można wybrać się do Glasgow.