książki

Prasa dla dzieci – dlaczego warto czytać?

Dynamiczny rozwój elektroniki ma swoje dobre i złe strony. Lekarze alarmują, że coraz więcej dzieci rezygnuje z czytania książek i prasy na rzecz komputerów i smartfonów. Tymczasem to właśnie czytanie przyczynia się do szybszego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego, dlatego nie należy z niego rezygnować.

Szybszy rozwój intelektualny dziecka

prasa dla dzieci

Wyniki badań naukowych wskazują, że dzieci, które regularnie sięgają po książki, wyróżniają się dużym zasobem słownictwa i swobodą mówienia. Dodatkowo regularne czytanie przyczynia się do rozwoju wyobraźni oraz poprawy pamięci. Dzięki temu przyswajanie wiedzy w wieku szkolnym przychodzi z większą łatwością. Aby zachęcić dzieci do czytania, należy zwrócić uwagę na rodzaj proponowanej literatury. Poza bajkami i opowiadaniami w sprzedaży dostępna jest także profesjonalna prasa dla dzieci z https://egmont.pl/Prasa/Prasa,21131265,k.html, po którą warto sięgnąć. 

Kształtowanie nawyków i więzi z rodzicami

Czytanie książek oraz prasy dla dzieci to znakomity sposób na zacieśnianie więzi pomiędzy rodzicami, a ich pociechami. Wspólna ucieczka w świat literatury to doskonała rozrywka i sposób na nudę. Okazuje się, że dla wielu dzieci, które na co dzień korzystają z mediów elektronicznych, książka stanowi ciekawą i przykuwającą uwagę alternatywę. Literatura to najlepszy sposób na uwolnienie się od natłoku informacji napływających z każdej strony. Książka czytana przed snem pozwala się wyciszyć i znacząco ułatwia zasypianie. Wybierając pozycję z morałem, można dodatkowo nauczyć malucha co jest dobre, a co złe.